Yarınlara Yürümek (17) Emek

02/05/2021-İstanbul

      Değerli Öğretmenim,
      Yazdıklarınız yaşama ve geleceğe ilişkin mesajlarla dolu. İlgiyle okuyorum. Değişmez gerçekleri vurguladığınızı tecrübe edinen eski bir öğrenciniz olarak bilgisayarın başına oturdum. Sitenizdeki Şaşkınım” adlı mektubunuza cevap vermek istedim.
      Pandeminin dünyaya ve ülkemize yaşattığı sıkıntılı süreç, bireylerin davranışlarında etkili oldu. Öğrencilerde de derslere boş verme, katılmama gibi durumları ortaya çıkardı, elbette ergenliğin ilk dönemlerinde söylenen sözler bir kulaktan giriyor bir kulaktan çıkıyor galiba. Öğretmenlerimizin dediklerini yerine getirenler, evden çalıştılar. Dün dersler sıkıcı, diyenler; bugün, keşke okusaydım, diyor. Öğretmenim, sözlerinizi dinleyen öğrenciniz olarak sizlere minnettarım. Öğütlerinizde akılcılığı, uyarılarınızda gerçekçiliği şimdi daha iyi anlıyorum. Çocukken sıkıcı bulup olumsuz etkilenmediğime binlerce kez şükrediyorum. Mutluluğumda, başarılarımda payınız inkâr edilemez. Açıkladığım bu gerekçelerden dolayı sevgili öğrencilerimiz Başöğretmen Atatürk’ün ve öğretmenlerin çizdiği çağdaş uygarlık yolunda yürüsünler ki gelecekleri aydınlık olsun.
      Derslerinizi dinlemeyi, özellikle sizi özledim. Bir yerde buluşup uzun uzadıya sohbet etmek istiyorum, inşallah kısmet olur. Sonsuz saygılarımla, kalem tutan ellerinizden öperim.

Öğrenciniz

Haluk Yeşiltepe

Öğretmen - Yazar - Şair at MEB
Yazıları ve şiirleri üreten Haluk Yeşiltepe 1960 yılında Ankara’da doğdu. 1966 yılında ilkokula başladı. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Bulancak’ta bitirdi. Trabzon Fatih Eğitim Enstitüsü Türkçe Öğretmenliği Bölümünden 1980 yılında mezun oldu. İlk şiirini 1974 yılında yazdı. Mahalli gazete ve dergilerde, şiirlerini ve yazılarını yayımladı. Öğretmen olarak Yozgat’ta, Giresun merkezde, Bulancak ilçesinde çalıştı. Mesleğine devam etmektedir.Evli ve iki kızı vardır.
Haluk Yeşiltepe

Latest posts by Haluk Yeşiltepe (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ilgili yazı