Yarınlara Yürümek (19) Mezun Olmak

11/06/2022
Çekmeköy

Sevgili Öğrencilerim,

Yaşamın önemli anlarından biri okul bitirmek, ardından bir başka okula gitmek… Bazı arkadaşlardan ve yuvadan ayrılmak, elbette özlem duyguları oluşturacak. Büyümek hem sorumluluğu artıracak, hem de, büyüdüm, demenin keyfini.

Okul insan yaşamını biçimlendirir: meslek sahibi olmak, iyi bir insan olmak, vatana ve millete yararlı olmak… Eğitim-öğretim yuvanızdan sizleri uğurlarken iyi insanlar olmanızı istiyoruz. Bizce iyi insan olmak: Allah’ın ilk emri olan okuma ibadetini yaparak bilime ulaşmak, çağımızın baş edemediği şiddetten uzak durmak, kadın-erkek haklarına ayrım yapmadan saygı göstermek, kendin için istediklerini karşındakilere verebilmek, insanlar arasında sen ben farkı gözetmemek, düşenin dostu olmak, doğadaki canlılara sahip çıkmak, çevremizi korumak vb. daha birçok şey. Özlediğim gençlik bir başkalarının yaşamına, giyimine imrenmemeli. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk gençlik yıllarında günün şartlarına göre hiç kimseye gıpta etmedi, özenti esaretinden uzak durdu. Çünkü o tek bir şeye özendi; bağımsız, ilerici, demokratik ve adaletin üstün olduğu çağdaş Türkiye kurmaya. “Başaracağım” dediği için bütün yokluklara, engellere rağmen başardı. Sizler Atatürk’ün izinde olun. Düşün yola, yaşam senden güçlüyüm, diyerek onurla mücadelenizi sürdürün. Sürdürün ki yarınlarda kendine, çevresine yetebilen bireyler olun. Yapamam, demeyin sakın. Bu gücü kendinizde bulun. Öğretmenlerinizin size verdiği ışıklı bilgilere sahip çıkın. Göreceksiniz ki yarınlar sizin olacak.

Güle güle gidin, yolunuz açık, başarılar yoldaşınız olsun. Sonsuz sevgilerimizle.

Öğretmeniniz

Haluk Yeşiltepe

Öğretmen - Yazar - Şair at MEB
Yazıları ve şiirleri üreten Haluk Yeşiltepe 1960 yılında Ankara’da doğdu. 1966 yılında ilkokula başladı. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Bulancak’ta bitirdi. Trabzon Fatih Eğitim Enstitüsü Türkçe Öğretmenliği Bölümünden 1980 yılında mezun oldu. İlk şiirini 1974 yılında yazdı. Mahalli gazete ve dergilerde, şiirlerini ve yazılarını yayımladı. Öğretmen olarak Yozgat’ta, Giresun merkezde, Bulancak ilçesinde çalıştı. Mesleğine devam etmektedir.Evli ve iki kızı vardır.
Haluk Yeşiltepe

Latest posts by Haluk Yeşiltepe (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ilgili yazı

Kahpe GünlerKahpe Günler

Açar, Solar,Sevdiğimiz çiçek.Kimi geçerken yere,Kimi meyve olur. Acılar çınara,Sevinçler güle,Dönüşür.Ne beklenilen,Ne de beklenmeyenGerçekleşir.Ve sürer hayat. Kahpe günlere,Hükmedilen benliğe,Yanıt “hayır” olsun,Kişisel istekler ,Yürekleri karartmasın,İsterim ki,Sabahın tazeliği yaşansın. About Latest Posts Haluk